0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Zapraszamy na kolejny Panele z Pracodawcami (16 edycja)

 
Studencie/Studentko
 
Zapraszamy na Panele z Pracodawcami:
 
I PANEL - 16 edycja
 
Data:        23 listopad 2022r(środa)
godzina :   8.00 - 11.15
miejsce:    Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Głęboka 31,  Sala nr 308
 
 
Paneliści:

  • Paweł Gierasimiuk Gospodarstwo Ogrodniczo – Szkółkarskie Pawła Dąbrowskiego i Marty Dąbrowskiej zlokalizowane jest we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim – bez wątpienia jednym z najczystszych ekologicznie regionów Europy. Historia Gospodarstwa sięga jeszcze lat 90 poprzedniego stulecia. Od tamtego czasu gospodarstwo z typowo rodzinnego przeobraziło się w jednego z największych producentów owoców jagodowych oraz materiału szkółkarskiego w Polsce. Obecnie gospodarstwo zajmuje powierzchnię około 700 ha co zapewnia nam niezbędną w tego rodzaju działalności rotację pól.  Dominują w nim dwa główne kierunki produkcji: produkcja owoców oraz produkcja szkółkarska. Dzięki dość dużej powierzchni gospodarstwa plantacje mateczne znajdują się w znacznej odległości od plantacji owocujących. Ze względów fitosanitarnych właściciele starają się nie wykorzystywać tych samych maszyn do pracy na obu rodzajach plantacji. Produkcja materiału szkółkarskiego -Agronom Plants obejmuje około 100ha. Powierzchnia produkcji owoców miękkich: truskawka, malina, jeżyna, borówka, czerwona porzeczka, jagoda kamczacka zajmuje powierzchnię około 200ha. Owoce produkowane są zgodnie ze standardami Global G.A.P. Rośliny jagodowe uprawiane są zarówno w otwartym gruncie, jak i w tunelach foliowych w technologii hydroponicznej z pełną fertygacją. Agronom Berries jest marką odpowiedzialną za sprzedaż i logistykę świeżych owoców wprost z gospodarstwa do sieci handlowych oraz pozostałych klientów. Dzięki rozbudowanemu zapleczu chłodniczemu i logistycznemu Firma jest w stanie dostarczyć owoce o bardzo dobrej jakości oraz świeżości w różne rejony Europy. 
  • Arkdiusz Grelak - Firma Ekogwarancja PTRE Sp. zo.o.  roku.

    EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o. powstała 19 marca 2002 roku kontynuując działalność Polskiego Towarzystwa Rolnictwa Ekologicznego [PTRE], zajmującego się kontrolą i certyfikacją gospodarstw ekologicznych od 1 kwietnia 1993 roku.  Ekogwarancja PTRE jest największą ogólnopolską Jednostką Certyfikującą /dane Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi/ i tym samym wiodącą jednostką certyfikującą wyroby w systemie rolnictwa ekologicznego. Firma współpracuje z największą liczbą rolników i firm produkujących żywność ekologiczną. Produkty spożywcze z gospodarstw i firm kontrolowanych przez Ekogwarancja PTRE są eksportowane do krajów UE i USA. Obecnie Firma EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o. jest jednostką certyfikującą największą liczbę producentów ekologicznych w Polsce. Oferowane przez Firmę usługi certyfikacji wykonywane są zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy PN-EN ISO/IEC 17065:2013 „Ocena zgodności. Wymagania dla jednostek certyfikujących wyroby i usługi. W tym obszarze Firma posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AC 102. Firma jako pierwsza w Polsce uzyskała upoważnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - został nam nadany numer identyfikacyjnym PL-EKO-01.
  •  Pani Dorota Kozak – Z-ca Dyrektora Lubelskiego Oddziału  Regionalnego ARiMR oraz Pani Magdalena Misiurek -Kierownik Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi.

    Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kieruje Prezes powołany przez Premiera RP na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Finansów. Struktura ARiMR jest trzypoziomowa - Centrala, 16 Oddziałów Regionalnych oraz 314 Biur Powiatowych. Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. ARiMR udziela też pomocy podmiotom z sektora rybackiego.L-EKO-01.

     

    plakat-szkolenia-Panele-2022.png (321,94 kB)

     

     

    Panele z pracodawcami organizowane są w ramach: Projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” realizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

    flagi.png (27,63 kB)

 

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej