Zapraszamy na kolejny Panel z Pracodawcami (10 edycja)

ZAPRASZAMY NA PANEL Z PRACODAWCAMI

Studencie/Studentko
Zapraszamy na panel z pracodawcami:

Data:      21 kwiecień br. czwartek
godzina : 8.00-11.00
miejsce:  Sala Rady Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii

Paneliści:
  •  Doradcy EURES. Wydział Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie realizuje zadania związane z międzynarodowym przepływem pracowników na terenie UE, tj.  pośrednictwem pracy w ramach  sieci  Europejskich Służb   Zatrudnienia i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń dla bezrobotnych. Temat: "Mobilność na europejskim rynku pracy, czyli jak szukać pracy za granicą. Europejski Portal Mobilności Zawodowej”.
  • Artur Dubaj - Główny Technolog i Kierownik Winiarni Ambra S.AJest absolwentem techniki rolno-spożywczej na Akademii Rolniczej w Lublinie (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) i podyplomowych studiów enologicznych. W AMBRA S.A. pracuje prawie od samego początku. Jest twórcą m.in. smaku Cydru Lubelskiego. Aktywnie działa w organizacjach branżowych. Dla Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru prowadzi szkolenia dla sadowników, jak robić cydr.
  • Rafał Flaga - Doradca regionalny ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, Instytut badań Edukacyjnych. O Instytucie: instytut badawczy prowadzący interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowujemy raporty, sporządzamy ekspertyzy oraz pełnimy funkcje doradcze. Wspiera szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną. Promuje stosowanie zasady podejmowania decyzji w oparciu o wyniki badań, a szczególnie dużą wagę przywiązuje do tych badań, których wyniki mogą zostać wykorzystane w polityce edukacyjnej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

W 2017 roku Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych zdecydował się przyznać Instytutowi Badań Edukacyjnych kategorię A, wysoko oceniając osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy oraz praktyczne efekty działalności naukowej. Instytut funkcjonuje pod nadzorem Ministra Edukacji Narodowej.

Od 1982 roku Instytut jest wydawcą kwartalnika „EDUKACJA".

Do głównych obszarów zainteresowań badawczych Instytutu należą:

• Zagadnienia związane z koncepcją uczenia się przez całe życie.
    • Funkcjonowanie systemu kwalifikacji.
    • Pomiar i analiza osiągnięć edukacyjnych uczniów.
    • Monitorowanie sytuacji osób młodych wchodzących na rynek pracy.
    • Psychologiczne i pedagogiczne podstawy osiągnięć szkolnych.
    • Ekonomiczne uwarunkowania kształcenia i finansowanie edukacji.
    • Warunki pracy nauczycieli.
    • Społeczne uwarunkowania funkcjonowania systemu edukacji.

IBE współpracuje z centralną administracją publiczną i przedstawicielami samorządów. Partnerami Instytutu są instytucje kluczowe w polskim systemie edukacji, w tym Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Sieć współpracy obejmuje także szkoły, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, krajowe i zagraniczne ośrodki badawcze oraz organizacje międzynarodowe.

Serdecznie zapraszamy na Panel.

plakat Panele2022.jpg (696,82 kB)