Zapraszamy na kolejny Panel z Pracodawcami (10 edycja)
ZAPRASZAMY NA PANEL Z PRACODAWCAMI
Studencie/Studentko
Zapraszamy na panel z pracodawcami:
Data: 21 kwiecień br. czwartek
godzina : 8.00-11.00
miejsce: Sala Rady Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii
Paneliści:
- Doradcy EURES. Wydział Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie realizuje zadania związane z międzynarodowym przepływem pracowników na terenie UE, tj. pośrednictwem pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń dla bezrobotnych. Temat: "Mobilność na europejskim rynku pracy, czyli jak szukać pracy za granicą. Europejski Portal Mobilności Zawodowej”.
- Artur Dubaj - Główny Technolog i Kierownik Winiarni Ambra S.A. Jest absolwentem techniki rolno-spożywczej na Akademii Rolniczej w Lublinie (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) i podyplomowych studiów enologicznych. W AMBRA S.A. pracuje prawie od samego początku. Jest twórcą m.in. smaku Cydru Lubelskiego. Aktywnie działa w organizacjach branżowych. Dla Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru prowadzi szkolenia dla sadowników, jak robić cydr.
- Rafał Flaga - Doradca regionalny ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, Instytut badań Edukacyjnych. O Instytucie: instytut badawczy prowadzący interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowujemy raporty, sporządzamy ekspertyzy oraz pełnimy funkcje doradcze. Wspiera szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną. Promuje stosowanie zasady podejmowania decyzji w oparciu o wyniki badań, a szczególnie dużą wagę przywiązuje do tych badań, których wyniki mogą zostać wykorzystane w polityce edukacyjnej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.
W 2017 roku Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych zdecydował się przyznać Instytutowi Badań Edukacyjnych kategorię A, wysoko oceniając osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy oraz praktyczne efekty działalności naukowej. Instytut funkcjonuje pod nadzorem Ministra Edukacji Narodowej.
Od 1982 roku Instytut jest wydawcą kwartalnika „EDUKACJA".
Do głównych obszarów zainteresowań badawczych Instytutu należą:
- Zagadnienia związane z koncepcją uczenia się przez całe życie.
- Funkcjonowanie systemu kwalifikacji.
- Pomiar i analiza osiągnięć edukacyjnych uczniów.
- Monitorowanie sytuacji osób młodych wchodzących na rynek pracy.
- Psychologiczne i pedagogiczne podstawy osiągnięć szkolnych.
- Ekonomiczne uwarunkowania kształcenia i finansowanie edukacji.
- Warunki pracy nauczycieli.
- Społeczne uwarunkowania funkcjonowania systemu edukacji.
IBE współpracuje z centralną administracją publiczną i przedstawicielami samorządów. Partnerami Instytutu są instytucje kluczowe w polskim systemie edukacji, w tym Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Sieć współpracy obejmuje także szkoły, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, krajowe i zagraniczne ośrodki badawcze oraz organizacje międzynarodowe.
Serdecznie zapraszamy na Panel.