0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Zapraszamy na kolejny Panel z Pracodawcami - 18 edycja

 bzpłatne szkolenia i warszaty.jpg (145,41 kB)

 

Panel nr 11/ABK/2022/P

 

data: 30 listopada - środa

godzina: 8.00 - 10.15

miejsce:   Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Głęboka 31,  Sala nr 308

 

 

Paneliści:

 

  • Marek Stańczak - Gospodarstwo Ogrodniczo – Szkółkarskie Pawła Dąbrowskiego i Marty Dąbrowskiej zlokalizowane jest we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim – bez wątpienia jednym z najczystszych ekologicznie regionów Europy. Historia Gospodarstwa sięga jeszcze lat 90 poprzedniego stulecia. Od tamtego czasu gospodarstwo z typowo rodzinnego przeobraziło się w jednego z największych producentów owoców jagodowych oraz materiału szkółkarskiego w Polsce. Obecnie gospodarstwo zajmuje powierzchnię około 700 ha co zapewnia nam niezbędną w tego rodzaju działalności rotację pól.  Dominują w nim dwa główne kierunki produkcji: produkcja owoców oraz produkcja szkółkarska. Dzięki dość dużej powierzchni gospodarstwa plantacje mateczne znajdują się w znacznej odległości od plantacji owocujących. Ze względów fitosanitarnych właściciele starają się nie wykorzystywać tych samych maszyn do pracy na obu rodzajach plantacji. Produkcja materiału szkółkarskiego -Agronom Plants obejmuje około 100ha. Powierzchnia produkcji owoców miękkich: truskawka, malina, jeżyna, borówka, czerwona porzeczka, jagoda kamczacka zajmuje powierzchnię około 200ha. Owoce produkowane są zgodnie ze standardami Global G.A.P. Rośliny jagodowe uprawiane są zarówno w otwartym gruncie, jak i w tunelach foliowych w technologii hydroponicznej z pełną fertygacją. Agronom Berries jest marką odpowiedzialną za sprzedaż i logistykę świeżych owoców wprost z gospodarstwa do sieci handlowych oraz pozostałych klientów. Dzięki rozbudowanemu zapleczu chłodniczemu i logistycznemu Firma jest w stanie dostarczyć owoce o bardzo dobrej jakości oraz świeżości w różne rejony Europy. 
  • Magdalena Kiebasińska - Specjalista ds. operacyjnych Inkubatora Technologicznego i Administracji, Dział Infrastruktury i Administrowania Obiektami,Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. Zadaniem Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego S.A. jest ułatwianie przepływu wiedzy między biznesem a nauką. Zespół Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego S.A. pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz w transferze technologii. Udostępnia nieruchomości i infrastrukturę techniczną zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności.
  • Rafał Flaga Doradca regionalny ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, Instytut Badań Edukacyjnych. O Instytucie: instytut badawczy prowadzący interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowujemy raporty, sporządzamy ekspertyzy oraz pełnimy funkcje doradcze. Wspieramy szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną. Promujemy stosowanie zasady podejmowania decyzji w oparciu o wyniki badań, a szczególnie dużą wagę przywiązujemy do tych badań, których wyniki mogą zostać wykorzystane w polityce edukacyjnej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. 
  • Dorota Marniak- Camp Leaders   Program Manager Camp Leaders Poland sp. z o.o.Firma Camp Leaders.

      Pani Dorota poprowadzi szkolenie: „Rozmowa rekrutacyjna po angielsku”. Podczas wydarzenia zostaną omówione najczęstsze pytania zadawane przez rekruterów, przydatne zwroty oraz często popełniane błędy. Będziecie mogli posłuchać również o tym jak wyglądają amerykańskie campy  i   jak możecie wyjechać na wakacje do USA na program Work and Travel. Przedstawiciel Firmy Camp Leaders opowie o warunkach formalnych udziału w programie, procesie rejestracji i wypełniania aplikacji, procedurze   wizowej, podróżowaniu po Stanach Zjednoczonych po ukończeniu kontraktu. Zostaną przedstawione główne założenia Programu Wymiany Kulturowej ze Stanami Zjednoczonymi, uczestnicy będą mogli zapoznać się z relacjami uczestników programu.

 

Plan spotkania:

     

Lp

Godzina

Treść

1

8.00  -  8.05         

przywitanie uczestników spotkania

2

8.05 –  8.35       

prezentacja Gospodarstwa Ogrodniczo – Szkółkarskie     Pawła Dąbrowskiego i Marty Dąbrowskiej

przedstawiona przez Pana Marka Stańczaka

3

8.40 – 9.10         

prezentacja - Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A przedstawiona przez Panią Magdalenę Kiebasińską

4

9.15 - 9.45         

prezentacja  Instytutu Badań Edukacyjnych przedstawiona przez Pana Rafała Flagę 

5

 9.45 - 10.00  

Prezentacja Camp Leaders przedstawiona przez Panią Dorotę Marniak

 

6

10.00 - 10.15

dyskusja, sesja pytań i odpowiedzi

 

 

plakat-szkolenia-Panele-2022.png (321,94 kB)

 

Panele z pracodawcami organizowane są w ramach: Projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” realizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

flagi.png (27,63 kB)

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej