Rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu EU Careers Ambassadors!
Edycja 2021/2022
Ambasadorzy Kariery UE to program w ramach którego studenci wybrani na ambasadorów UE w ramach uczelni partnerskich promują możliwości pracy w instytucjach Unii Europejskiej. Celem programu jest promowanie możliwości odbywania praktyk i zatrudnienia w strukturach UE wśród społeczności studenckiej.
Jakie zadania ma do wykonania Ambasador Kariery UE?
Zadaniem Ambasadora jest aktywne promowanie możliwości pracy w instytucjach UE wśród studentów swojej uczelni oraz dystrybuowanie informacji, m.in. przez utworzone w tym celu media społecznościowe (Facebook, Instagram), organizacje studenckie działające na uczelni czy organizowane spotkania z przedstawicielami instytucji UE. Ambasador współpracuje z jednostkami uniwersyteckimi, organizacjami studenckimi, Biurem Karier UW, KPRM i EPSO. Organizuje spotkania z interesującymi gośćmi reprezentującymi instytucje europejskie, przygotowuje prezentacje, uczestniczy w targach pracy.
Jakie szanse daje zostanie Ambasadorem Kariery UE?
Bycie Ambasadorem to:
Kto może zostać ambasadorem?
Szukamy ludzi cechujących się dużą motywacją, entuzjazmem, lubiących kontakt z ludźmi. Kandydaci na Ambasadora Kariery UE powinni cechować się przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętymi umiejętnościami językowymi, gotowością do dzielenia się informacjami i uczenia się, elastycznością, zdolnością do adaptacji i kreatywnością oraz wykazywać się dobrą organizacją pracy.
REKRUTACJA
Prosimy o przesłanie aplikacji na adres mailowy kariera@up.lublin.pl do 25 marca 2021 włącznie.
Aby aplikować, należy przesłać:
Prosimy o umieszczenie w dokumencie CV informacji o:
- nazwie uczelni w języku polskim i angielskim w każdej wersji językowej CV,
- roku, rodzaju (licencjackie/magisterskie/doktorskie) i kierunku studiów,
- planowanym roku ukończenia studiów,
- znajomości języków zgodnie ze skalą Rady Europy (Common European Framework of Reference),
- doświadczeniu zawodowym, zaangażowaniu społecznym, pełnionych funkcjach.
W przesyłanym CV powinna znaleźć się klauzula na przetwarzanie danych osobowych.
Spośród wszystkich kandydatów zostanie wyłonionych 5 osób, które zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne. Spośród nich zostanie wyłoniony ostateczny kandydat na Ambasadora Kariery UE na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Informujemy, że Biuro Kształcenia Praktycznego i Rozwoju Kompetencji skontaktuje się z wybranymi kandydatami.
Wybrany Ambasador, przed wysłaniem informacji do KPRM, zostanie poproszony o złożenie oświadczenia. że w trakcie całego roku akademickiego 2021/2022 będzie przebywał na macierzystym uniwersytecie i nie planuje brać udziału w programie Erasmus lub innych programach wymiany studenckiej.
INFORMACJE O PROGRAMIE
Od 2021 roku, opiekę nad programem po stronie Polski sprawuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W latach 2011-2020 za koordynację udziału polskich uczelni w programie odpowiadało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Co roku na uczelniach partnerskich zostają wyłonieni Ambasadorzy Karier UE, którzy odbywają szkolenie przed startem kolejnej edycji. W 2021 roku, spośród wszystkich polskich ambasadorów dwie osoby zostaną wybrane przez KPRM do odbycia szkolenia w Brukseli.
Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl