0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Zaproszenie na ECOTECH-COMPLEX Seminar

1241.jpg (12,7 kB)

Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku zaprasza na najbliższe ECOTECH-COMPLEX Seminar.

 

Where Research Meets Applications pt. 

„Dlaczego najlepsze badania podstawowe nie wykluczają badań aplikacyjnych: przykłady w CERN”

 

Seminarium prowadzi Prof. dr Magdalena Kowalska, Senior Researcher at CERN

Laureatka ERC Starting Grant (applying beta-detected NMR to liquid samples relavant in biology) oraz ERC Consolidator Grant (detailed structure of unstable nuclei).

 

Poniedziałek, 13 lutego 2023 r. w godzinach: 14:00-15:30

 

Rejestracja za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,ecotech-complex-seminar-poniedzialek-13-02-2023-transmisja-live,1312.html

W mailu potwierdzającym rejestrację znajduje się link do Seminarium w aplikacji MS TEAMS – do udziału w spotkaniu nie jest konieczne posiadanie konta Microsoft, wystarczy wkleić link w pasek wyszukiwania, następnie wybrać opcję DOŁĄCZ DO SPOTKANIA.

 

Kontakt z Organizatorem Seminarium:

Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS

ecotech@umcs.pl

 

Prof. Magdalena KowalskaZa namową mentora od czasu szkoły podstawowej, prof. Wojciecha Nawrocika, zgłosiła się do realizacji pracy magisterskiej pod opieka profesora Naskręckiego, który zdaniem prof. Nawrocika był „tak samo pełen energii i entuzjazmu” jak ona sama. Dzięki współpracy naukowej prof. Naskręckiego z ośrodkami we Francji miała okazję realizować badania do pracy magisterskiej w Uniwersytecie w Lille. Staż letni w CERN i pobyt w Lille przekonały ją, że praca w ośrodku, w którym współpracują naukowcy z różnych dziedzin i kultur to jest właśnie coś dla niej. W ten sposób, od czasu doktoratu na Uniwersytecie w Moguncji, po pozycję profesora na Uniwersytecie Genewskim, związała się naukowo z eksperymentami w CERN. Zajmuje się badaniami podstawowymi z użyciem krótko-żyjących jąder atomowych. Od 2015 roku, w ramach pierwszego grantu ERC, rozszerza ich zastosowanie do dziedzin chemii i biologii, także we współpracy z fizykami z Polski. Rozpoczyna też poszukiwania „Nowej Fizyki” w lustrzanych rozpadach beta. W fizyce i poza fizyką próbuje pozostać tak samo pełna energii i entuzjazmu, jak promotor jej pracy magisterskiej.

źródło: Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS

 

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej