0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Wiosenna edycja "Spacerów Akademickich"

WYCIECZKI AKADEMICKIE-01-plakat (1).jpg (926,41 kB)

 

 Zrób z nami sześć tysięcy kroków i poznaj Lublin

Podobno sześć tysięcy kroków dziennie pozwala zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Zachęcamy więc studentów, aby przeszli ten dystans biorąc udział w naszym spacerze. Dzięki temu będą mogli również na nowo odkryć Lublin.

Zapraszamy zorganizowane grupy na wiosenną edycję „Wycieczek Akademickich”, pod przewodnictwem Magdaleny Łuczyn, pilotki niezapomnianych spacerów po ciekawych i nie do końca odkrytych miejscach. Rejestracja rusza od 22 maja (poniedziałek).

Proponowana przez nas trasa „Sześć tysięcy kroków po Lublinie” zapewni nie tylko sporą dawkę ruchu, ale również wiedzy o naszym mieście. Od Bramy Krakowskiej po miasteczko akademickie, spacerowicze poznają historię tego miejsca, najważniejsze wydarzenia z nim związane oraz mnóstwo ciekawostek i dykteryjek. Lublin jest miastem zielonym, akademickim oraz kompaktowym – w centrum wszędzie można dotrzeć pieszo w piętnaście minut. Wszystkie te stwierdzenia uczestnicy poddadzą próbie w trakcie spaceru, odwiedzając tajemnicze zakamarki oraz podziwiając malownicze zakątki. Odkryją mniej klasyczne oblicze miasta, popatrzą na Lublin z innej, niecodziennej perspektywy.

Cykl „Wycieczki Akademickie”, w ramach którego proponujemy trasę „Sześć tysięcy kroków po Lublinie”, to bezpłatne spacery, prowadzone w języku polskim lub angielskim. Organizator zapewnia również tłumaczenie na język migowy.

Prosimy o zgłoszenia od zorganizowanych grup. Program dedykowany jest młodym ludziom – zapraszamy studentów: zarówno polskich, jak i zagranicznych. Aby zapisać się na wycieczkę należy wypełnić i przesłać do nas formularz, dostępny na stronie. Proponujemy konkretne terminy, ale istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki w bardziej dogodnym dla grupy czasie. W celu ustalenia nowego terminu, prosimy o bezpośredni kontakt: e-mail: barbara.kostecka@lublin.eu; tel.: 81 466 2515.

Celem „Wycieczek Akademickich” jest:

  • zintegrowanie polskiej i zagranicznej młodzieży z miastem,
  • zwrócenie uwagi na najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Lublina,
  • zatrzymywanie talentów w Lublinie,
  • pogłębienie współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Lublin, a innymi podmiotami.

Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Wycieczki Akademickie” odnoszą się do działań Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez Miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni (w tym przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej, promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży).

Kontakt: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości; e-mail: barbara.kostecka@lublin.eu; tel.: 81 466 2515

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej