0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Stypendia GFPS-Polska

Informacje od organizatora:

to-1.png (169,55 kB)

GFPS-Polska zaprasza studentów oraz doktorantów i asystentów naukowych wszystkich kierunków z Polski do składania wniosków o stypendium w Niemczech na semestr letni 2024. roku akademickiego.

 

Termin zgłoszeń upływa 10.10.2023.


Wartość stypendium przyznawanego przez GFPS-Polska obejmuje:

  • miesięczne stypendium w wys. 2250 złotych,
  • pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub na kwaterze prywatnej,
  • udział w dwóch czterodniowych seminariach (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).
     

Od kandydatów oczekuje się komunikatywnej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie (poziom minimalny: B1), a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickie podczas studiów w Niemczech.  
 

Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.

 

Pomocne pytania i odpowiedzi:

 

Czy jeżeli byłam/byłem na Erasmusie mogę ubiegać się o to stypendium?

Tak, z perspektywy GFPS stypendia mogą pokrywać się w czasie. Po stronie kandydata leży sprawdzenie, czy zgodne jest to z umową stypendialną podpisaną w ramach programu Erasmus. 

Czy temat, który chcę zrealizować musi odnosić się do kierunku studiów, czy może być związany z moimi zainteresowaniami?

Temat może być dowolny, liczy się pomysł i motywy realizacji. Stypendium ma pomóc w rozwijaniu zainteresowań, hobby i zdobywaniu, być może pierwszych, doświadczeń w przeprowadzeniu projektu.
 

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium znajdują się w na naszej stronie. W razie niejasności możliwe jest uzyskanie dodatkowych informacji pod adresem stypendia@gfps.pl.
Więcej informacji - gfps.pl

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej