0
0
:
0
0
:
0
0
A A A

Stypendia do Niemiec – zima 2023-2024

Stypendia-na-semestr-zimowy.png (113,04 kB)

Nabór na semestralne stypendium Stowarzyszenia GFPS-Polska w semestrze zimowym 2023/2024 (październik-luty).

Program Stypendialny GFPS-Polska skierowany jest do studentów oraz do doktorantów i asystentów naukowych wszystkich kierunków z Polski, chcących odbyć pobyt naukowy w Niemczech.
 

Termin zgłoszeń upływa 10.05.2023
 

Wartość stypendium przyznawanego przez GFPS-Polska obejmuje:

  • miesięczne stypendium w wys. 650 euro,
  • pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub na kwaterze prywatnej,
  • udział w dwóch czterodniowych seminariach (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).
     
Od kandydatów oczekuje się komunikatywnej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie (poziom minimalny: B1), a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.

Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.
Wszystkie informacje na ten temat wymagań, samego stypendium oraz procesu rekrutacyjnego znajdą Państwo na stronie internetowej

Wszelkie pytania dotyczące programu prosimy przesyłać na mail stypendia@gfps.pl.

O stowarzyszeniu


GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, Niemcami, Czechami i Ukrainą. Środki na organizowane przez stowarzyszenie wydarzenia i stypendia pozyskuje GFPS-Polska  z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Instytucje rynku pracy

Zobacz więcej

Współpraca

Zobacz więcej

Relacje z wydarzeń

Zobacz więcej