Relacja ze spotkania z Firmą Stokrotka i WUP w Lublinie

!!!-maly!-LOGOTYP-LOGO-BIUR.jpg (12,62 kB)

W dniu 20.05.2024 roku Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zorganizowało spotkanie z Firmą Stokrotka Sp. zo.o. oraz z doradcami EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

W Uczelni gościliśmy przedstawicieli Firmy Stokrotka Sp. zo.o.:

Monika Rarak - Menadżer Łańcucha Dostaw z 10 letnim doświadczeniem.

Katarzyna Krupa Menadżer Logistyki w sieci sklepów Stokrotka, od ponad 10 lat związana z obszarem logistyki..

Katarzyna Babczyńska - St. Specjalista ds. Rekrutacji w firmie Stokrotka.

Spotkanie dedykowane było studentom kierunku Transport i Logistyka oraz wszystkim zainteresowanym pracą w nowoczesnej sieci handlowej.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Wydziału Inżynierii Produkcji: mgr inż. Jakub Soja – doktorant.

Z ramienia Biura Karier obecne były Panie doradczynie zawodowe: Dorota Piekutowska oraz Magdalena Bohuniuk.

Przedstawicielki Firmy poinformowały o pracy, praktykach i stażach dla studentów i absolwentów oraz możliwościach rozwoju w działach Logistyki.

W drugiej części spotkania doradcy EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie: Pani Marta Sadłowska- Doradca EURES orazPani  Jolanta Tkaczyk - Doradca EURES przedstawiły prezentację pt. "Mobilność na europejskim rynku pracy”, podpowiedziały gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy za granicąoraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać nieuczciwym pośrednikom.

Zaprezentowały również możliwości oferowane przez Europejski Portal Mobilności Zawodowe.j

Relacja foto tutaj:

foto relacja Stokrotka

foto relacja WUP w Lublinie

Informacje o Firmie Stokrotka:

Stokrotka to nowoczesna sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Nasza Centrala znajduje się w Lublinie. Jesteśmy wiodącym pracodawcą w regionie Lubelskim oraz jednym z 50 najlepszych pracodawców w Polsce według rankingu Wprost. Od 30 lat tworzymy autentyczną, pewną i stabilną firmę. Dziś Stokrotki zlokalizowane są w całej Polsce, a my należymy do prężnie rozwijającej się Grupy Maxima.

Nasze działania skupiamy także na inwestowaniu w technologie pozwalające na wykorzystywanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł i instalowanie na dachach sklepów własnych paneli fotowoltaicznych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni, dlatego regularnie przekazujemy żywność na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Konsekwentnie inwestujemy w budowanie wartościowego i bezpiecznego środowiska pracy, naszym priorytetem jest zapewnienie wzajemnego szacunku, różnorodności i równości wszystkim pracownikom.

Informacje o Wydziale Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie
Wydział Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie realizuje zadania związane z międzynarodowym przepływem pracowników na terenie UE, tj. pośrednictwem pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES i koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń dla bezrobotnych.
Zespół EURES rusza właśnie z realizacją projektu „EURES i wszystko jasne!”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Okres realizacji: 01.05.2024 r. – 31.12.2026 r. Projekt ten zakłada szereg działań informacyjno-promocyjnych oraz organizację wydarzeń związanych z promowaniem i wspieraniem mobilności pracowników na unijnym rynku pracy. Działania te skierowane są do bezrobotnych, poszukujących pracy, migrantów powrotnych, uczniów szkół i placówek ponadpodstawowych, studentów oraz pracodawców.