Relacja z wydarzenia Panel z Pracodawcami

W dniu 11.04.2022 r. na Auli Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się Panel z Pracodawcami, który został zorganizowany przy współpracy z Panią Prodziekan dr hab. Moniką Stomą, prof. uczelni oraz z pracownikami Wydziału Inżynierii Produkcji. Studenci studiów inżynierskich i magisterskich wzięli udział w prelekcjach z przedstawicielami trzech instytucji/przedsiębiorstw: Leonardo Helicopters (Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik”), EIT Food Poland oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Paneliści zaprezentowali ciekawe informacje, które przydadzą się studentom naszego Wydziału jako potencjalnym kandydatom wchodzącym na rynek pracy.
Wszystkim prelegentom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

plakat Panele2022.jpg (696,82 kB)
Zobacz:

Paneliści:
1.   WSK PZL- Świdnik S.A.

Tematyka wystąpienia: Zostań skutecznym Specjalistą ds. Zakupów w PZL-Świdnik – dlaczego warto rozpocząć swoją karierę zawodową w branży lotniczej.

W trakcie spotkania studenci otrzymali konkretną wiedzę na temat kompetencji przyszłości, które wyznaczają ścieżkę kariery w obszarze Zakupów.

2.  Institute of Innovation & Technology (EIT) Food

EIT Food to wiodąca europejska inicjatywa w zakresie innowacji w sektorze rolno-spożywczym, której celem jest uczynienie systemu żywnościowego bardziej zrównoważonym, zdrowym i godnym zaufania.

EIT Food to część Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) - niezależnego organu Unii Europejskiej utworzonego w 2008 roku i składającego  się z kluczowych graczy branżowych (ponad 90

organizacji partnerskich i ponad 50 start-up’ów z 16 państw członkowskich UE). Celem EIT Food jest stworzenie i promowanie w całej Europie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości.

Tematyka wystąpienia: "Programy stażowe, edukacyjne oraz warsztaty dla studentów jakie oferuje EIT Food, a które w znaczącym stopniu wpływają na rozwój kompetencji studentów

na wczesnym etapie kariery zawodowej".

Więcej o  EIT Food na www.eitfood.eu lub social media: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube oraz Instagram.

3. Doradcy EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Wydział Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie realizuje zadania związane z międzynarodowym przepływem pracowników na terenie UE,

tj. pośrednictwem pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń dla bezrobotnych.

Tematyka wystąpienia:"Mobilność na europejskim rynku pracy, czyli jak szukać pracy za granicą. Europejski Portal Mobilności Zawodowej”.

Galeria zdjęć:

panel 2022-04-11.jpg (2,03 MB)

EIT Food.jpg-1.jpg (1,85 MB)

rzmowy w kuluarach.jpg (1022,3 kB)