Europejski program stypendialny dla studentów weterynarii

Treść organizatora:

grafika 123.png (142,92 kB)

Wystartował europejski program stypendialny dla studentów weterynarii. Czekają na nich 34 stypendia, każde o wartości 5 tysięcy dolarów. Zgłoszenia do 30 października.

Celem programu jest wsparcie przyszłych lekarzy weterynarii w dalszej edukacji, zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do leczenia zwierząt. To wspólna inicjatywa Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii (Federation of Veterinarians of Europe – FVE) oraz firmy MSD Animal Health, globalnego producenta innowacyjnych leków weterynaryjnych i rozwiązań technologicznych wspierających zdrowie zwierząt.

Laureaci stypendiów wyłaniani są na podstawie takich kryteriów, jak m.in. osiągnięcia w nauce, zaangażowanie na rzecz uczelni, społeczności lokalnych, zwierząt. Rozpatrywana będzie także sytuacja finansowa osoby wnioskującej, a także plan przeznaczenia ewentualnego grantu. O stypendia mogą się ubiegać studenci uczelni zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej – w Polsce należą do niego wydziały: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizatorzy zapraszają studentów trzecie, czwartego i piątego roku.

Aby zgłosić się do programu, należy wysłać aplikację w języku angielskim według wytycznych dostępnych na stronie internetowej FVE. Do zgłoszenia należy dołączyć rekomendacje od dziekana wydziału oraz jednego z profesorów,
uzasadnić potrzeby finansowe, a także podzielić się własną wizją rozwoju medycyny weterynaryjnej. Termin nadsyłania wniosków mija 30 października 2024 roku. Stypendystów wybiorą eksperci Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii. Ogłoszenie laureatów zaplanowano na 31 stycznia 2025 roku.

Program stypendialny MSD Animal Health oraz Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii uruchomiono w 2016 roku. Objęto nim dotychczas ponad 360 osób. Blisko 30 beneficjentów to studenci polskich uczelni (w tym pięcioro w ubiegłorocznej edycji).

Europejska Federacja Lekarzy Weterynarii reprezentuje blisko 300 tys. lekarzy weterynarii z 38 państw. Celem organizacji jest poprawa zdrowia zwierząt, ich dobrostanu, zdrowia publicznego oraz ochrona środowiska poprzez promowanie zawodu lekarza weterynarii.

MSD Animal Health oferuje lekarzom weterynarii, rolnikom, producentom, właścicielom zwierząt oraz instytucjom
rządowym jedną z najszerszych gam leków weterynaryjnych, szczepionek, rozwiązań i usług w zakresie zarządzania zdrowiem.To również szeroki pakiet technologii obejmujący produkty do identyfikacji, trackingu oraz monitoringu. Firma jest obecna w ponad 50 krajach, a jej produkty dostępne są na 150 rynkach.