Biuro Karier na spotkaniu Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego i Klubu Pracodawców

grafika-EVSW-2023.png (603,48 kB)

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w dniu 25.10.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego i Klubu Pracodawców działających przy MUP w Lublinie, w którym uczestniczyło Biuro Karier UP w Lublinie.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Hufca Pracy OHP przy ulicy Łabędziej 15 w Lublinie i wzięło w nim udział ponad 20 przedstawicieli reprezentujących sektor publiczny, pozarządowy oraz świat biznesu i nauki. Głównym celem spotkania było przedstawienie zagadnień z dziedziny kształcenia umiejętności zawodowych oraz omówienie wyzwań wobec aktywizacji zawodowej uczniów szkół średnich. Podczas spotkania przedstawiono następujące prezentacje multimedialne:

1. Kształcenie umiejętności zawodowych na potrzeby pracodawców
    Pani Elżbieta Denejko, Dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Kuratorium Oświaty w Lublinie
  2. Wyzwania wobec aktywizacji uczniów szkół średnich
    Pan Michał Kozak, Akademia Biznesu
  3. Działalność Pracodawców Ziemi Lubelskiej
    Pan Tomasz Marzec, Przedstawiciel związku pracodawców - Pracodawcy Ziemi Lubelskiej

Spotkanie_LPPS_20231025_123715.jpg (1,67 MB)

Spotkanie zakończyła żywa dyskusja uczestników nt. przedstawionych zagadnień i planów dalszej współpracy.

Spotkanie_LPPS_20231025_093724.jpg (3,01 MB)