Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Lublin

Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Lublin (V)"

realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020,
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Oś priorytetowa I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.1 „Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe", Poddziałanie 1.1.1 „Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego"

Cel projektu: zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia, pozostających bez pracy w mieście Lublin.

Grupa docelowa: uczestnikiem/uczestniczką projektu może być wyłącznie osoba młoda w wieku 18-29 lat, zarejestrowana w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, w tym osoba (należąca do tzw. kategorii NEET), która łącznie spełnia następujące warunki:

• nie pracuje(jest zarejestrowana w MUP w Lublinie jako osoba bezrobotna),
  • nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym,
  • nie szkoli się(nie uczestniczy oraz nie uczestniczyła w okresie ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych).

W procesie rekrutacji pierwszeństwo udziału w projekcie mają osoby:

• długotrwale bezrobotne:
    • osoby powyżej 25 roku życia - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy - (do okresu pozostawania bez pracy zalicza się również okres przed rejestracją w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie).
  • z niepełnosprawnościami,
  • o niskich kwalifikacjach.

Realizowane wsparcie: w ramach projektu realizowane są usługi i instrumenty rynku pracy zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz.1409 z późn. zm.):

• Indywidualny Plan Działania,
  • poradnictwo zawodowe i/lub  pośrednictwo pracy,
  • szkolenia,
  • staże,
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,
  • wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego,
  • prace interwencyjne,
  • bony na zasiedlenie,
  • instrumenty dofinansowania.

Planowane efekty: W ramach realizacji projektu dla 1064 osób  zostanie opracowany Indywidualny Plan Działania, 1064 osoby otrzymają wsparcie w postaci poradnictwa zawodowego, 483 osoby otrzymają wsparcie w postaci pośrednictwa pracy, 483 osoby skierowane będą na staż od 3 do 6 m-cy, 231 osób zostanie skierowanych na szkolenia grupowe oraz szkolenia zorganizowane w trybie indywidualnym dostosowane do rzeczywistych potrzeb uczestników/uczestniczek projektu zgodnie z określoną w Indywidualnym Planie Działania ścieżką oraz potrzebami rynku pracy, 142 osoby otrzymają jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, 50 osób zostanie skierowanych na wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy, 128 osób otrzyma bony na zasiedlenie, wsparcie w ramach prac interwencyjnych otrzyma 30 osób.

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez 572 osoby zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie.

W związku z realizacją instrumentów wprowadzonych ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wsparciem zostanie objętych 3576  pracowników przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych oraz osób samozatrudnionych.

Okres realizacji: 01.01.2020 r. – 30.09.2021 r.

Wartość projektu: 28 015 521,34 zł

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinietel. kontaktowy (81) 466-52-52, email: info@mup.lublin.pl; mup@mup.lublin.pl

więcej na stronie:  Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia prowadzony przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie - aktualna strona : Projekty i programy w trakcie realizacji (praca.gov.pl)

PLAKAT POWER (V).pdf (238,9 kB)