A A A
Wolontariusze Lubelskie Festiwalu Filmowego
Miejsce pracy:
Lublin
Obszar:
Zadania publiczne - kultura i sztuka
Doświadczenie:
Forma zatrudnienia:
wolontariat
Oferta ważna do:
07.11.2024
Główne zadania

Wolontariusze/ki i praktykanci/tki mogą działać w następujących grupach:

1. Biuro Festiwalowe - to grupa dla osób lubiących kontakt z drugim człowiekiem. W tej grupie będziesz osobą odpowiedzialną m.in. za obsługę punktu informacyjnego, rejestrację gości, głosowanie publiczności czy dystrybucję materiałów promocyjnych.
2. Ambasada Gościnności - to grupa dla osób, które lubią się opiekować innymi i nawiązywać nowe znajomości a także znają języki obce. W tej grupie będziesz dbać o naszych gości, o to żeby nie zgubili się w Lublinie i np. wiedzieli gdzie mogą pójść coś zjeść.
3. Techniczna - to grupa dla osób, które są odpowiedzialne i wolą pracować z mniejszą liczbą osób. W tej grupie będziesz odpowiadać za obsługę sali kinowej i realizację projekcji filmowych. Co tu dużo mówić, to Ty pod osłoną ciemności sali kinowej możesz naciskać najważniejszy klawisz na tym Festiwalu czyli "play".
4. Medialna – to grupa dla osób, które lubią pisać, kręcić i montować. W tej grupie będziesz mieć okazję pisać o filmach, które obejrzysz, przeprowadzać wywiady np. z gośćmi Festiwalu, być operatorem i montażystą a jeśli jeszcze umiesz w rolki, to już Cię uwielbiamy. Jeśli wybierzesz tę grupę daj nam znać w uwagach jaka działka najbardziej Cię interesuje: operatorska, montaż, social media, teksty/recenzje.
5. Fotograficzna - to grupa dla osób, które fotografują i będą chciały się sprawdzić w fotografii reportażowej/dokumentacyjnej (w tym też w trudnych warunkach oświetleniowych). W tej grupie będziesz mieć okazję fotografować m.in. wydarzenia towarzyszące Festiwalu czy spotkania z twórcami. Jeśli wybierzesz tę grupę wyślij nam (lubelskifestiwalfilmowy@gmail.com) 3-4 zrobione przez siebie zdjęcia (jeśli masz to z jakiegoś wydarzenia oraz zrobione w trudnych warunkach oświetleniowych).

Oferujemy

- możliwość współtworzenia największego festiwalu filmowego w Lublinie,
- możliwość spotkania twórców filmów niezależnych,
- możliwość odbycia praktyk studenckich,
- zaświadczenie o odbyciu wolontariatu/praktyk,
- ciepłą herbatkę od koordynatorki.

Warunki zatrudnienia

Umowa wolontariacka.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://shorturl.at/h2mlG

Oczekiwania

W zależności od grupy roboczej:
- odpowiedzialność i punktualność,
- umiejętność pracy w grupie,
- znajomość języków obcych,
- umiejętność montażu, redakcji tekstów,
- umiejętność robienia zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych,
- otwartość na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji.